در انتخابی تیم ملی، منتظر شگفتی های متفاوت دختران کاراته کای اصفهانی باشید

تاریخ : 2 تیر 1399, 08:26 نویسنده : admin بازدیدها : 1 414 نظرات : 0 موضوع : خبرها / مصاحبه

مربی برتر لیگ کاراته وان دختران ایران:

در انتخابی تیم ملی، منتظر شگفتی های متفاوت دختران کاراته کای اصفهانی باشید


استاد مرضیه جعفری در گفتگو با روابط عمومی هیات کاراته استان اصفهان گفت: با آمادگی تمام تمرینات کاتا و کومیته انجام میگیرد تا دختران اصفهانی در انتخابی تیم ملی شگفتی ساز شوند.

نماینده سبک wskf استان اصفهان افزود: همچنان که در کاراته وان کشور در سال ۹۸ پدیده ای چون زهرا رضازاده خوش درخشید این مسیر با جدیت ادامه دارد.

این مربی درجه یک فدراسیون کاراته افزود: بسیاری از شاگردانم در انتخابی تیم ملی دارای رنکینگ هستند و مستقیم به مرحله ی بعد میروند ولی برای بقیه هم با تمام تلاش امید دارم نتیجه بگیرند چون سطح آمادگی شان بالاست.

استاد مرضیه جعفری در مورد نتایج مثبت و درخشش شاگردانش در کاراته وان کشور تصریح کرد: از حدود ۳ سال پیش با شرکت دادن شاگردانم در لیگ های کشور آنها را با فضای رقابتی آشنا کردم تا نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و بتوانند کسب تجربه کنند.

وی افزود: سال ۹۸ سال پرباری برای شاگردانم شد و آنها توانستند در مسابقات کاراته وان کشور رنکینگ بدست آورند و خوشبختانه زهرا رضازاده پدیده ی این مسابقات نام گرفت.

استاد جعفری با اذعان به مسیر سخت قهرمانی این ورزشکار  اظهارداشت: بعد از هر مسابقه دلایل شکستش را آنالیز میکردم  و با شبیه سازی و تمرینات مداوم و تمرکز بر حریفانش،  سعی به جبران داشتیم تا در دور بعدی اشتباهات تکرار نشود که خوشبختانه زهرا رضا زاده توانست در این ۴ دور ۱۲ مدال رنگارنگ کسب و رنکینگ اول را بدست آورد. 

این مربی برتر اصفهانی ضمن تشکر از زحمات استاد ناظریان و خانم چگونیان، با مقایسه ی نحوه ی برگزاری مسابقات کاراته وان اصفهان گفت: سطح کیفی مسابقات کاراته وان کشور نسبت به مسابقات کاراته وان اصفهان ضعیف بوده و متاسفانه با مشکلات زیادی از جمله دوری خوابگاه و نحوه ی برگزاری مواجه بودیم در حالی که در مسابقات کاراته وان اصفهان امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بسیار خوب و موثر بود.

استاد مرضیه جعفری ضمن تاکید بر اینکه هیچ حمایت مالی از هیچ ارگان و شخصی در مسیر قهرمان پروری دریافت نکرده گفت: امیدوارم مسوولان، من را در این مسیر تنها نگذارند و از ورزشکاران و قهرمانان حمایت کنند  در غیر این صورت انگیزه های آنان از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات مجازی کاراته سبک wmmf گفت: این مسابقات که ابداعی کاتای گن دای شو استاد احمد صافی بوده است هیجان زیادی بین شاگردانم ایجاد کرد.

استاد جعفری افزود: این کاتا که ترکیبی از سبک شیتوریو و شوتوکان است تنوع تکنیکی بالایی دارد و شاگردانم با تمرینات آنلاین و رفع اشکال در فضای باز توانستند این کاتا را یاد بگیرند.


مربی برتر کاراته ی استان اصفهان   تاکید کرد: جایزه ی نقدی این مسابقات از سوی دکتر صافی سبب انگیزه برای رقابت شد و شاگردانم در بین ۲۰ کشور در این رقابت ها و در  تمام رده ها   توانستند کسب مقام کنند.

استاد مرضیه جعفری  هدف آتی خود را راه اندازی یک آکادمی کاراته عنوان کرد و افزود: امیدوارم بتوانم استعداد های درخشانی را در رده های پایه کشف،   پرورش و معرفی کنم .

وی بزرگترین چالش پیش روی خود برای قهرمان پروری را خانواده ها دانست و اظهارداشت: خیلی مواقع خانواده ها حمایت کافی نمیکنند و من مجبورم برای از بین نرفتن استعداد شاگردم تلاشی دوچندان برای قانع کردن خانواده ش صرف کنم.

استاد جعفری افزود: مساله ی بعدی هم مسایل مالی است که بار  مضاعفی بر دوش ورزشکاران میباشد و آنها علاوه بر فشار تمرینات ممکن است درگیر دغدغه های مالی شده و انگیزه های خود را از دست بدهند.

این مربی برتر کاراته در مورد وضعیت پسا کرونا نیز اظهارداشت: با اینکه اکثر باشگاههای ورزشی بازگشایی شده اما ترس از کرونا سبب شده خیلی از خانواده ها جرات پیدا نکنند که بچه هایشان را به باشگاه برگردانند.

وی تاکید کرد: تمرینات در فضای باز و تولید کلیپ های آموزشی اختصاصی کاتا و کومیته و بازنشر آنها میتواند در روند بازگشت به تمرینات ورزشکاران موثر باشد.

استاد  مرضیه جعفری در پایان ضمن تشکر از همسر و خانواده اش تاکید کرد حضور و حمایت ایشان ، او را در مسیر ورزشی بسیار کمک کرده و مشوق اصلی او بوده اند.


**************

روابط عمومی هیئت کاراته استان اصفهان

http://isfkarate.ir

http://Instagram.com/isfahan.karate

https://t.me/Isfahankarate

https://chat.whatsapp.com/C5UAMS1Fb2eJZtEWki371F