کرونا به ورزشکاران یادآوری کرد که باید در هر شرایطی آماده باشند

تاریخ : 29 اردیبهشت 1399, 21:48 نویسنده : admin بازدیدها : 214 نظرات : 0 موضوع : خبرها / مصاحبه

نماینده ی بانوان استان اصفهان سبک WMMF

کرونا به ورزشکاران یادآوری کرد که باید در هر شرایطی آماده باشند


استاد شیلا رنجبر در گفتگو با روابط عمومی هیات کاراته استان اصفهان گفت: بیماری کرونا و شرایط ناشی از عدم حضور ورزشکاران در باشگاهها، عامل مهمی برای تمریناتی در منزل یا فضای مجازی شده است.

وی با اشاره به تعطیلی چند ماهه ی باشگاههای کاراته اظهارداشت: طبیعتا این شرایط افت جسمی و تکنیکی برای رزمی کاران ایجاد کرده است که البته تلاش شده با تمرینات بدنسازی در منزل از این شرایط گریز داشته باشیم.

نایب رئیس کاراته ی شهرستان مبارکه ادامه داد: نبود یار تمرینی و ابزارهای فنی ، روزهای پر فشاری را برای بعد از کرونا ایجاد میکند و باید تمرین های بدنسازی و آمادگی جسمانی بعد از بازگشایی باشگاه ها در اولویت باشد.

این مربی برتر کاراته ی استان، با مثبت ارزیابی کردن برگزاری مسابقات مجازی کاراته تاکید کرد: برگزاری این مسابقات، انگیزه ی جدیدی به کاراته ی در قرنطینه تزریق کرد .

وی افزود: از طرفی این شرایط  یادآوری کرد که یک ورزشکار باید در هر شرایطی با جدیت و آمادگی کامل به ورزش ادامه دهد ولو اینکه در منزل باشد.

استاد رنجبر در مورد تکرار و تداوم  درخشش بانوان کاراته کای اصفهانی در سال جدید گفت: در سال گذشته دختران اصفهانی در مسابقات کشوری و بین المللی بسیار خوش درخشیدند که صمیمانه به مربیان ارزشمندشان تبریک و خداقوت عرض میکنم و این موفقیت ها با دادن انگیزه و تشویق مربیان و ورزشکاران ادامه خواهد یافت .

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات استانی و اردو های تمرینی برای قهرمانان و توجه به پتانسیل های کاراته ی شهرستان ها  در جهت شناسایی استعدادها، می تواند امسال را هم برای بانوان کاراته اصفهان پر از اتفاقات خوب و قهرمانی کند.


وی از برگزاری مسابقات کاراته وان  اصفهان در سال گذشته به عنوان رویداد قابل توجه یاد کرد و گفت: این مسابقات در بالاترین سطح برگزار شد و همگی ورزشکاران و مربیان راضی بودند فقط کمی اعتراض به داوری ها بود که هیات کاراته ،تلاش کرد با برگزاری کلاس های داوری اشتباهات را به حداقل برساند. 

استاد رنجبر افزود: برگزاری و تداوم این مسابقات به شناخت هر چه بهتر  استعدادها  در  شهرستان ها و حتی روستاها میتواند کمک کند.

این مربی برتر کاراته در مورد مشکلات و چالش های مربیگری در مسیر قهرمان پروری نیز اظهارداشت: سالن های نامناسب ، عدم حضور یک بدنساز و یا روانشناس در کنار ورزشکاران از جمله مسائلی است که در مسیر مربیگری با آن مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: برای قهرمانی باید هم در جهت پرورش جسمی و هم روحی با ورزشکاران تمرین کنیم که کار را برای ما در زمینه ی قهرمان پروری سخت میکند و چه بسا اگر امکانات کافی برای پرورش ورزشکاران فراهم شود میتوانند نتایج درخشانی در سطوح مختلف کشوری و حتی برون مرزی داشته باشند .

استاد رنجبر تاکید کرد: در شهرستان ها  استعدادها و پتانسیل های بسیار قویی هستند که اگر دیده شوند میتوانند حرف های زیادی برای گفتن و قهرمانی حتی در سطح تیم ملی داشته باشند.#کروناراشکست_میدهیم

************

روابط عمومی هیئت کاراته استان اصفهان

http://isfkarate.ir

http://Instagram.com/isfahankarate

https://t.me/Isfahankarate

https://rubika.ir/Isfahankarate

https://chat.whatsapp.com/C5UAMS1Fb2eJZtEWki371F