اصفهان میزبان دومین دوره ی کاراته ی ساحلی در جهان

تاریخ : 14 شهریور 1399, 14:38 نویسنده : admin بازدیدها : 485 نظرات : 0 موضوع : خبرها

# مصاحبه


اصفهان میزبان دومین دوره ی  کاراته ی ساحلی در جهان


نایب رییس هیات کاراته استان اصفهان با اشاره به برگزاری اولین  دوره ی کاراته ی ساحلی در جهان در کشور قطر گفت: استان اصفهان برای اولین بار در سطح کشور و برای دومین بار در جهان شاهد رقابت کاراته کاها در قالب مسابقات کاتای ساحلی خواهد بود. 

سوسن علاسوند در گفتگو با روابط عمومی هیات کاراته استان افزود : مسابقات کاتای ساحلی از نظر اجرا کار جدیدی محسوب میشود و استان اصفهان پیشتاز اجرای این مسابقه در کشور است. 

وی تاکید کرد : این مسابقات به صورت اجرای کاتای انفرادي و حرکات نمایشی با ادوات بر روی زمین ماسه ای برگزار می شود. 

 علاسوند با اشاره به حضور سبکهای کنترلی و غیر کنترلی در این رقابتها تصریح کرد : در مسابقات پیشین سبکهای کنترلی و غیر کنترلی به صورت جداگانه به رقابت می‌پرداختند اما در این مسابقه هدف این است که مرزبندی بین کاراته کاها ايجاد نشود و سبکهای آزاد نیز مانند  سبکهای کنترلی با تعاملات بیشتر و در کنار هم و به صورت مجزا به رقابت بپردارند. 

این مقام مسوول با اشاره به بازتاب مثبت این نوع مسابقات در سطح استان گفت : فدراسيون کاراته از این نوع رقابتها بسیار استقبال کرده و اميدواریم رقابت سبکهای آزاد و کنترلی در سطح کشور ادامه پیدا کند. 

 علاسوند در مورد چالش ویروس کرونا اظهارداشت : شركت کنندگان در فضای کاملا باز به رقابت می‌پردازند و داوران مجهز به ماسک و دستکش هستند و مسابقات طی چهار   روز در دو نوبت صبح و بعدازظهر و با رعايت تمامی پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد. 

وی اظهار امیدواری کرد که خانواده ها نیز شرایط کرونا را در نظر گرفته و هر شرکت کننده فقط یک نفر همراه با خود داشته باشد و تماشاگران نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ازدحام نیز خودداری نمايند. 

نایب رییس هیات کاراته استان اصفهان با اشاره به اینکه کرونا و ترس از این بیماری باعث شده بسیاری از رزمی کاران از محیطهای ورزشی دور بمانند، افزود: هدف این مسابقات ايجاد انگیزه و امید به ورزشکاران و ادامه هدفهاي ورزشی در پسا کرونا بوده است. 

وی در مورد نحوه ی ثبت نام این مسابقات گفت:  برای رفاه حال شرکت کنندگان، ثبت نام به صورت سیستماتیک و درصد خطای صفر از سوی برگزارکنندگان انجام خواهد شد و تا جمعه ۲۱ شهریور شرکت کنندگان  برای ثبت نام زمان خواهند داشت.  

سوسن علاسوند در مورد تجهیزات فنی داوری در این مسابقات گفت : هیات کاراته استان اصفهان در صورت تایید کمیته اجرایی از ویدیو چک و دیگر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده خواهد کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که استقبال در این دوره از مسابقات بالا باشد و ورزشکاران در شرایط جديد نیز بتوانند به رقابت بپردازند.


***

#الّلهُمَّ _عَجِّلْ_ لِوَلِیِّکَ_الْفَرَج

#روابط عمومی_ هیئت کاراته استان اصفهان


http://isfkarate.ir

http://Instagram.com/isfahankarate

https://t.me/Isfahankarate

https://chat.whatsapp.com/C5UAMS1Fb2eJZtEWki371F